Spor Olanakları

Çok Amaçlı Büyük Spor Salonları

Üniversitemizin Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı bulunan spor salonunda; 850 kişi oturmalı olmak üzere toplam 2000 kişi kapasiteli büyük salon, jimnastik, basket ve çok amaçlı çalışmalar için kullanılan 3 adet ek salon, 3 adet 35 kişi kapasiteli derslik ile fitness salonu, bilardo salonu, fotoğrafçılık kursu ve fotoğrafçılık kulübümüzün faydalandığı bir karanlık oda bulunmaktadır. Bunların yanı sıra 1 adet açık hava tenis kortu, 1 adet açık hava basketbol sahası ve açık hava voleybol sahası ile öğrencilerimize hizmet verilmektedir. Anadoluhisarı Kampüsü'ndeki Salonumuz ise basketbol, hentbol, voleybol, badminton vb. spor dallarında antreman amaçlı eğitim ve uygulamalarda kullanılmaktadır.

 

 

 

Kapalı Yüzme Havuzu

Anadoluhisarı Yerleşkesindeki yüzme havuzumuz, yüzme, sutopu, sualtı cankurtarma, monopalet, kano, su balesi vb. su sporlarının eğitim ve uygulamalarında kullanılmaktadır. Bu birimde, VIP salonu ile birlikte çeşitli derslikler, kafeterya ve mücadele sporlarının eğitim ve uygulamalarının yapılabileceği olanaklar mevcuttur.

 

Jimnastik Salonu

Anadoluhisarı Yerleşkesindeki bu salonumuz, başta jimnastik dersleri (ritmik jimnastik, artistik jimnastik, ritim eğitimi ve dans, gösteri jimnastiği, oyun-müzik-dans) olmak üzere, mücadele sporları için de kullanılmaktadır.

 

Büyük Futbol Sahası ve Tartan Atletizm Pisti

Sentetik çim kaplı bu futbol sahasının, 100x50 m. ebatlarında, 3000 kişilik tribünü vardır. 6 kulvarlı tartan atletizm pisti de bulunan bu tesiste, tribün altında soyunma odalarının yanı sıra derslikler de yer almaktadır. 

 

Fitness Salonu

Spor bilimcileri ile Sporcu Sağlığı Araştırma ve Uygulama Merkezi’nin işbirliğinde hazırlanan bu salonumuz, çeşitli fitness ekipmanları ile donatılmıştır. Sağlıklı yaşam aktivite programlarıyla; üniversitemiz öğrencilerine, öğretim elemanları ve aileleri ile çevre halkına hizmet sunulmaktadır.

 

Tenis Kortları

İkisi açık, biri kapalı tenis kortlarımızda, tenis branşlarında verilen eğitim ve öğretimin yanı sıra, öğrenci ve öğretim elemanlarına tenis oynama imkânı sağlanmaktadır.


Bu sayfa Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından en son 20.10.2019 12:51:49 tarihinde güncellenmiştir.

HIZLI ERİŞİM