Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü

Yemekhaneler

Tüm kampüslerimizde bulunan yemekhanelerimizden günde yaklaşık 10 - 11 bin öğrencimiz faydalanmaktadır.

Bahçelievler, Nişantaşı, Tarabya, Beyazıt, Anadolu Hisarı, Haydarpaşa, Şişli, Bağlarbaşı, Kartal, Acıbadem, Hastane Kampüslerinde ise Aralık Aylarında yapılan yemek ihalesi ile 4 kap tabldot yemek satın alınmaktadır. Bu kampüslerden 2. Eğitim olanlarda hem öğle hem de akşam yemeği verilmektedir. Toplam bütün bu kampüslerde yemek yiyenlerin sayısı yıllık 1.900.000 kişidir. Buda günlük 9 - 10 bin öğrenciye tekabül etmektedir.

Bütün kampüslerimizde verilen yemek hizmeti, servis sunumuna kadar kontrolü dairemiz personelleri tarafından yapmaktadır. Temiz ve hijyenik bir ortam yaratabilmek için yaz aylarında yemekhanelerimizin boya ve badana ve bakımları yapılarak, öğrencilerimizin yemek salonlarında tahta sıraları kaldırıp yerine Bürosit marka koltuklar alınmıştır.

Yüklenici Firma yemekleri, Göztepe Kampüsümüz de kendisine ayrılmış mutfakta, diğer kampüslerde ise firma üretim yerinde personellerince yapılmaktadır. Hazırlanan yemekler kampüslerimize ısıyı ve havayı geçirmeyen termobox kutularda taşınmaktadır.

Kampüse getirilen hazır yemekler servise hazırlanarak servis saati dağıtılmaktadır. Yemek servis katlarına fırınlar kurularak yemeklerin sıcak ve taze kalması sağlanmaktadır. Dondurulmuş ürünlerin saklanabilmesi amacıyla depolarda yenilik yapılarak deep-freze deposu kurulmuştur.

Yemek listeleri dengeli ve yeterli beslenme esasları dikkate alınarak uzman diyetisyenler tarafından oluşturulmaktadır. Kampüslerimizde verilen yemeğin ve yemek salonlarının kontrolü, mediko-sosyal görevlileri tarafından yapılmaktadır.

  • Öğrencilerimizden  : 1.00.- TL
  • İdari personel        : 2.00.- TL
  • Akademik personel : 3.00.- TL
  • Misafir                 : 5.00.- TL yemek ücreti alınmaktadır.

Yemek listesine buradan ulaşabilirsiniz.

(YEMEKLER TABLDOT TEPSİ GRAMAJINA UYGUN DEĞERLENDİRİLMİŞTİR.)
NOT: Yetişkin bir erkek bireyin günlük enerji ihtiyacı 2200-2500 kalori, bayan bireyin günlük enerji ihtiyacı 1800-2000 kaloridir. Bu gereksinimin 1/5 ini kahvaltıdan, 2/5 ini öğle yemeğinden, 2/5 ini akşam yemeğinden karşılanması gerekmektedir. Yukarıdaki enerji değerleri porsiyona göre değişiklik gösterir. Yukarıda belirtilen kalori miktarlarına ekmek dahil değildir. (KEPEKLİ AKDENİZ EKMEĞİ 1 PAKET 110 KAL. SADE AKDENİZ EKMEĞİ 1 PAKET 133 KAL.)

Bu sayfa Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü tarafından en son 02.09.2015 14:43:32 tarihinde güncellenmiştir.