Marmara Üniversitesi Kurumsal İletişim Koordinatörlüğü Yeni Döneme Hazır

 • 11 Oct 2019

Devamı

DÖNÜŞÜM Konulu Kişisel Sergi

 • 03 Oct 2019

Devamı

Ruh Beden Boyut Konulu Kişisel Sergi

 • 03 Oct 2019

Devamı

VIII. Uluslararası Türkoloji Kongresi

 • 03 Oct 2019

Devamı

SİGARA İÇİLMEZ ALANLAR İLE İLGİLİ DUYURU

 • 03 Jan 2019

Tütün Ürünlerinin Zararlarının Önlenmesi ve Kontrolü Hakkında 26.11.1996 tarih ve 22829 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiş ve bugüne kadar çeşitli ilavelerle güncellenmiş olan kanun ve T.C Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığının 86696344/01/06 sayılı Tütün Kontrolü Uygulamaları konulu 2015/6 Genelge göz önünde bulundurularak Kampüste sağlıklı yaşam için Üniversitemiz Kütüphanesi, Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı, Şehit Ömer Halisdemir Spor Salonu, Kampüs Öğrenci Yemekhanesi ve İşletme Fakültesi önündeki alanlarda SİGARA İÇİLMEZ ALANLAR oluşturulmuştur. Bu alanlarda sigara içilmemesi hususunda tüm akademik ve idari personel ile öğrencilerin gereken hassasiyeti göstermesi önemle rica olunur.

Devamı

Öğrenci Kulüpleri

 • 02 May 2018

Öğrenci Kulüpleri Listesi.

Devamı

Üniversiteden Haberler

 • 02 May 2018

Üniversitemizle ilgili haberlere Marmara Medya Merkezi'nin haber sitesinden ulaşabilirsiniz.

Devamı

Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olanların Türkçe Programlara Geçiş İşlemleri

 • 18 Sep 2017

Öğretim dili tamamen veya kısmen (%30) yabancı dil olan programların zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrenciler; Kayıtlı oldukları Fakülte/Yüksekokul bünyesinde veya Marmara Üniversitesi içerisindeki birimlerde aynı isimde eğitim dili Türkçe olan bölüm/programa kayıtlanmak isteyenlerin Öğretim dili tamamen veya kısmen (%30) yabancı dil olan programların zorunlu hazırlık sınıfında başarısız olan öğrenciler; Kayıtlı oldukları Fakülte/Yüksekokul bünyesinde veya Marmara Üniversitesi içerisindeki birimlerde aynı isimde eğitim dili Türkçe olan bölüm/programa kayıtlanmak isteyenlerin 05-06-07 Eylül 2017 tarihlerinde mesai bitimine kadar Üniversitemiz Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı 'kayıt işleri birimine’ başvurmaları gerekmektedir.

Devamı

ARDEB 1003

 • 23 Jan 2017

TÜBİTAK, ülkemizin öncelikli alanlarında sonuç odaklı, izlenebilir hedefleri olan, ilgili bilim/teknoloji alanlarının dinamiklerini gözeten ve ülkemizde yapılan Ar-Ge projelerini “1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” ile desteklemekte ve bu projeler arasında eşgüdüm sağlamaktadır. Bu bağlamda 1003 programı kapsamında 8 ana alanda 22 adet proje çağrısı açıldı. Çağrı programındaki proje önerilerinin hem katma değeri yüksek, yaratıcı ve yenilikçi olması hem de enerji verimliliği alanında uygulama projelerine temel teşkil edecek veya uygulama projelerine girdi sağlayacak, ülkemizin mevcut enerji talebinin karşılanmasında dışa bağımlılığı azaltacak ve uluslararası düzeyde ülkemizin rekabet gücünü artıracak teknolojik ürün ve bilgi üretmeye yönelik olması hedeflenmektedir. 1003 programı kapsamında yapılacak proje başvuruları için iki aşamalı başvuru sistemi uygulanacaktır. İlk aşama başvuruları için son başvuru tarihi 17/02/2017 olarak belirlenmiştir. “1003-Öncelikli Alanlar Ar-Ge Projeleri Destekleme Programı” ile ilgili ayrıntılı bilgiler aşağıdaki gibidir. I.bağlantı için tıklayınız. II.bağlantı için tıklayınız.

Devamı

BAPKO 2017 Yılı Satın Alma Talepleri

 • 23 Jan 2017

Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinasyon Birimi tarafından gerçekleştirilen satın alma talepleri 17.01.2017 tarihi itibariyle kabul edilmeye başlanmıştır.

Devamı

2016-2017 Bahar Yarıyılı Ders Kayıt İşlemi

 • 23 Jan 2017

Ders Kayıt İşlemi Akış Şeması için tıklayınız.

Devamı

Single Sign-On ile Tek Kullanıcı Adıyla Tüm Sistemlere Giriş

 • 28 Nov 2016

Üniversitemizin Bilgi İşlem Daire Başkanlığı tarafından kullanıma açılan Single Sign-On (Tek Oturum Açma) ile birbirinden bağımsız çalışan birçok uygulamaya, kurumsal e-posta adresi ve şifresiyle artık çoklu erişim kontrolü sağlanabilecek.

Devamı

Duyuru ve Etkinlik Yayınlama Talepleri Hakkında

 • 28 Nov 2016

Duyuru ve etkinlik yayınlama taleplerinin daha sağlıklı ve etkin yapılabilmesi için "Duyuru ve Etkinlik Prosedürü" ne göre süreçler revize edilmiştir. Duyuru ve etkinlik yayınlama talepleri birim üstyazısı ile kabul edilmektedir.(Duyuru ve etkinlik yayınlama talepleri birim üstyazısı ile Bilgi İşlem Daire Başkanlığı’ndan talep edilmektedir.)

Devamı

2016 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri İşlemleri

 • 28 Nov 2016

2016 Zorunlu Yabancı Dil Hazırlık Sınıflarında Başarısız Olan Öğrencilerin Türkçe Öğretim Yapan Yükseköğretim Programlarına Yerleştirilmeleri İşlemleri

Devamı

667 Karar Sayılı KHK Kapsamında Yerleştirilen Öğrencilerin Güz Dönemi Öğrenim Ücreti Ödemelerine İlişkin Açıklama

 • 28 Nov 2016

667 Karar Sayılı KHK Uyarınca Yükseköğretim Kurumlarına Yerleştirilen Öğrencilerin Öğrenim Ücretleri Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı tarafından belirlenerek gerekli ücretlendirme yapılmıştır.

Devamı